Karboksyterapia na cellulit i tkankę tłuszczową

Zarys historyczny karboksyterapii:

Dwutlenek węgla wykorzystywany jest w medycynie już od kilkudziesięciu lat. Pierwsze zabiegi były wykonywane we Francji na początku lat 30-tych w uzdrowisku ROYAT. Francuscy kardiolodzy zaczęli stosować u swoich pacjentów z niewydolnością żylną kąpiele w wodzie nasyconej CO2, które znacznie poprawiły krążenie. W latach 90-tychzaczęto podawać CO2 śródskórnie w leczeniu zmian troficznych skóry, które występowały u pacjentów z miażdżycą i cukrzycą. Okazało się wtedy, że gaz wprowadzony pod skórę nie tylko poprawia jej stan, ale znacznie koryguje również wygląd. Od tej pory zaczęto wykorzystywać karboksyterapie w medycynie estetycznej do walki z cellulitem, nadmiarem tkanki tłuszczowej, rozstępami, wypadaniem włosów, wiotkością i starzeniem skóry.

 

Jak działa karboksyterapia w zabiegach na ciało?

Medyczny dwutlenek węgla jest wstrzykiwany w tkanki podskórne przy pomocy niewielkiej igły. Wywołuje silne rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych oraz powstanie nowych kapilar. Zwiększa przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych do obszaru zabiegowego. Poprawia mikrokrążenie i odnowę komórek. Skóra poprzez iniekcje CO2 jest stymulowana do produkcji kolagenu, co skutkuje zwiększoną jej elastycznością. Włókna kolagenowe, kurcząc się, warunkują poprawę mikrokrążenia i stanu skóry, więc staje się ona gładka i bardziej sprężysta. Sam proces przebudowy skóry rozpoczyna się zwykle już po pierwszym zabiegu i pozostaje aktywny nawet do kilku tygodni po jego zakończeniu.

 

Zabiegi karboksyterapii na cellulit

Cellulit czyli lipodystrofia(medyczna nazwa cellulitu) to niewłaściwe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, które występuje jednocześnie z obrzękowo-włóknistymi zmianami w tkance podskórnej. W efekcie powierzchnia skóry miejsc objętych cellulitem jest nierówna i pofałdowana. Główną przyczyną powstawania „pomarańczowej skórki” jest niewłaściwe mikrokrążenie krwi, które prowadzi do powstawania obrzęków i zastojów. W efekcie czego nasz metabolizm zwalnia, a komórki tłuszczowe zaczynają gromadzić toksyny. Kolejną są niezdrowe nawyki, które mają ogromny wpływ na powstawanie cellulitu. Należą do nich przede wszystkim spożywanie dużej ilości cukrów prostych, stres, siedzący tryb życia, brak ruchu i zażywanie tabletek hormonalnych.

 

Zabiegi karboksyterapii na tkankę tłuszczową i cellulit

Iniekcje dwutlenkiem węgla doskonale sprawdzają się w redukcji lokalnie zdeponowanej tkance tłuszczowej oraz cellulitu. Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na wstrzykiwany dwutlenk węgla. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej CO2 częściowo zmienia się w kwas węglowy, który uszkadza błonę komórek tłuszczowych (zachodzi proces lipolizy). Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego, poprawy metabolizmu i przyspieszonego wydalenia uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki. Karboksyterapia wywołuje kontrolowany stan zapalny, powodując regenerację komórkową. Pobudza kolagen i elastynę do odbudowy, przez co skóra staje się jędrna i gładka. W wyniku iniekcji CO2 rozluźnione zostają struktury cellulitowe, pod wpływem ciśnienia gazu wykruszają się zwłókniałe przegrody międzykomórkowe, zwiększa się przepływ krwi, a tym samym tkanka uprzednio objęta cellulitem wygładza się i napina. Zabieg karboksyterapii jest całkowicie bezpieczny, nie niesie ze sobą ryzyka uczuleń, nie uwrażliwia na promieniowanie UV. Nie wymaga żadnego okresu rekonwalescencji, bezpośrednio po zabiegu można wrócić do swoich codziennych obowiązków.

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

I accept the Privacy Policy