lpg endermologie

Zabiegi na twarz w okresie letnim

 

Pielęgnacja skóry twarzy w okresie letnim w gabinecie kosmetycznym

 

Fotostarzenie – termin bardzo istotny przy doborze letniej terapii kosmetycznej. Dużo już pisałam odnośnie uszkodzeń skóry przez promieniowanie słoneczne – następuje uszkodzenie fibroblastów i powstanie elastozy słonecznej (dochodzi do degradacji włókien kolagenowych i elastycznych), upośledzenie mikrokrążenia (skóra jest poszarzała, ziemista), pojawiają się przebarwienia posłoneczne, pogrubia się warstwa rogowa naskórka (na skutek reakcji „obronnej” skóry), skóra staje się szorstka, przesuszona, wzrasta liczba wolnych rodników, co ma znaczący wpływ na proces starzenia. CO możemy zrobić, by zahamować powyższe procesy? Na pewno ważna jest fotoprotekcja, czyli stosowanie kremów z filtrem UVA i UVB. A jak powinna wyglądać pielęgnacja profesjonalna, gabinetowa? Poniżej przedstawię najważniejsze zasady i zabiegi, którymi podążam w codziennej praktyce kosmetologa.

 

 

W okresie letnim warto skupić się na zabiegach na twarz  z grupy:

  • złuszczająco-nawilżających
  • dotleniających
  • ujędrniających
  • antyoksydacyjnych

 

Zabiegi złuszczająco-nawilżające mają za zadanie oczyścić skórę z martwych komórek naskórka, poprawić wchłanialność stosowanych kosmetyków, odświeżyć i zadbać o odpowiedni poziom nawilżenia wzmacniając barierę hydrolipidową skóry.

 

Dobór metody złuszczania zależy od problemu skóry twarzy 

 

  • peeling enzymatyczny – dla cer wrażliwych, naczyniowych
  • peeling drobnoziarnisty – dla cer normalnych, suchych
  • peeling gruboziarnisty – dla cer grubych, tłustych
  • peeling migdałowy – należy do grypy AHA, jest peelingiem chemicznym, który można stosować cały rok ze względu na brak działania fotowrażliwego. Przeznaczony jest dla każdego typu skóry, a w szczególności dla cer tłustych, zanieczyszczonych. Reguluję pracę gruczołów łojowych, oczyszcza i zwęża pory.
  • peeling kawitacyjny – wykonywany przy użyciu aparatury. Fala ultradźwiękowa stosowana na zwilżoną skórę powoduje „rozerwanie” komórek warstwy rogowej naskórka. Pory zostają oczyszczone, a skóra wygładzona i odświeżona.

 

W celu odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry po peelingu warto zastosować składniki aktywne w postaci: kwasu hialuronowego, kwasów omega 3 i 6, ceramidów, kwasu mlekowego, kwasu laktobionowego, aloesu, alg, witaminy E, fitohormonów czy peptydów . Lista składników nawilżających jest długa – ważne by terapeuta dobrał je odpowiednio do potrzeb skóry. Masaż czy aparatura (sonoforeza, mezoterapia bezigłowa) poprawiają przenikanie substancji aktywnych w głębsze warstwy skóry.

Skóra szara, zmęczona, pozbawiona blasku i energii starzeje się szybciej. Dzieje się tak na skutek niedotlenienia. Z wiekiem ilość przyswajanego przez komórki tlenu spada wskutek zanieczyszczenia powietrza, niezdrowej diety, stresu, przemęczenia czy nadmiernego opalania się. Tlen wspomaga metabolizm komórkowy, pobudza prawidłowe procesy biochemiczne, stymuluje produkcję kolagenu i tworzenie włosowatych naczyń krwionośnych co poprawia odżywienie naskórka. Z jakich zabiegów możemy skorzystać?

 

OxyGeneo +

Przede wszystkim jest zabiegiem nieinwazyjnym, podczas którego dochodzi do złuszczanie, dotlenienia i odżywienia skóry. W pierwszej fazie zabiegu dochodzi do intensywnego dotlenienia skóry – na jej powierzchni powstają niezliczone ilości pęcherzyków CO2 wywołując fizjologiczną reakcję organizmu zwaną „efektem Bohra”. Polega ona na zwiększeniu przepływu krwi w naczyniach włosowatych, wysyłaniu krwi bogatej w tlen do obszaru zabiegowego oraz podwyższeniu metabolizmu komórek naskórka. Dotlenione komórki lepiej wchłaniają składniki aktywne zawarte w żelu (kwas hialuronowy, peptydy, retinol, kwas kojowy, kwas azelainowy, rosweratrol, witamina C). W międzyczasie kapsułka uwalnia mikrogranulki ścierające, dzięki którym skóra staje się dogłębnie oczyszczona i odświeżona.

więcej o zabiegu możesz przeczytać na naszej stronie Kliniki Beauty w zakładce GENEO

 

zabiegi na twarz latem

 

Infuzja tlenowa

Wykorzystuje technologię tlenu hiperbarycznego, czyli tlenu pod ciśnieniem, za pomocą którego składniki aktywne dostarczane są w głąb skóry. Ampułki dobierane są indywidualnie do rodzaju i potrzeb cery. Efekty widoczne są natychmiast – skóra odzyskuje blask, wygląda na wypoczętą.

 

Karboksyterapia

Polega na śródskórnym podaniu dwutlenku węgla. Zabieg jest bezpieczny, mało inwazyjny o szerokim spektrum działania. W kontekście skóry uzyskujemy efekt odmłodzenia, rewitalizacji i silnego dotlenienia. Wprowadzenie dwutlenku węgla stymuluje fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu wpływając tym samym na zagęszczenie i zwiększenie jędrności. Następują znaczna poprawa krążenia krwi i limfy oraz tworzone są nowe naczynia włosowate dzięki czemu uzyskujemy promienny i zdrowy wygląd. Końcowym efektem zabiegów jest przyspieszony metabolizm komórkowy, szybsze usuwanie nagromadzonych toksyn, lepsze odżywienie i dotlenienie. Karboksyterapia znalazła również zastosowanie w rewitalizacji okolic oczu – wpływa na redukcję obrzęków, cieni i worków pod oczami.

Ujędrnienie skóry następuje w wyniku stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny. W wyniku serii zabiegów następuje znaczne jej pogrubienie, poprawia się owal twarzy a zmarszczki się wypłycają.

więcej o zabiegu możesz przeczytać na naszej stronie Kliniki Beauty w zakładce KARBOKSYTERAPIA

 

Lifting bez skalpela, czyli potocznie znany zabieg z wykorzystaniem fal radiowych 

Wywołuje efekt termiczny w tkance, polegający na przegrzaniu włókien kolagenowych. Pod wpływem temperatury dochodzi do obkurczenia i wtórnego napięcia skóry – fibroblasty produkują nowy kolagen i elastynę. Zwiększa się napięcie skóry, poprawia się jej elastyczność, gęstość oraz owal twarzy. Fale radiowe stymulują tkanki powierzchowne i te głębiej położone, poprawiając ich dotlenienie, odżywienie i mikrocyrkulację. Następuje redukcja zmarszczek, a także „worków” pod oczami.

więcej o zabiegu możesz przeczytać na naszej stronie Kliniki Beauty w zakładce THERMOLIFTING RF

 

Endermolift 

Zabieg na twarz jest przyjemnym i relaksującym masażem pobudzającym w sposób naturalny skórę do produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Jakich efektów możemy się spodziewać po serii zabiegów? Przede wszystkim widoczne jest odmłodzenie i zagęszczenie skóry, staje się ona bardziej sprężysta, zmarszczki są zredukowane, a cera rozjaśniona-dzięki poprawie krążenia krwi i limfy. Zmniejszeniu ulegają obrzęki (dlatego endermolift idealnie sprawdza się u osób z niedoczynnością tarczycy czy chorobą Hashimoto). Nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy podbródka zostaje zmniejszony, poprawia się owal twarzy przez jej modelowanie i redukcję tzw. „chomików”.

Zarówno fale radiowe, jak i endermolift możemy łączyć z zabiegiem OxyGeneo+ potęgując skuteczność terapii.

więcej o zabiegu możesz przeczytać na naszej stronie Kliniki Beauty w zakładce ENDERMOLIFT

 

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

wywołuje silną stymulację naprawczą tkanki. Rewitalizacja skóry następuje dzięki tzw. autologicznej terapii komórkowej. Terapia ta wykorzystuje czynniki wzrostu zawarte w osoczu bogatopłytkowym oraz proces stymulacji komórek macierzystych do regeneracji i odnowy skóry. Płytki krwi, poza swoją funkcją homeostatyczna, uwalniają substancje, które stymulują naprawę tkanek, podziały komórkowe, wytwarzanie kolagenu, indukują i przyspieszają wzrost naczyń krwionośnych oraz modyfikują procesy zapalne.

więcej o zabiegu możesz przeczytać na naszej stronie Kliniki Beauty w zakładce OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

 

Dermapen

Czyli mikronakłuwanie jest zaawansowaną procedurą regeneracji i odbudowy skóry. Mikrourazy wywołane wbiciem igieł w skórę powodują obrzęk tkanek oraz niewielkie uszkodzenie naczyń krwionośnych, dzięki czemu do rany napływają płytki krwi. Odpowiedzialne są one za wywołanie kontrolowanego stanu zapalnego w skórze poprzez aktywację cytokin – czyli białek biorących udział w procesach gojenia i odnowy. Konsekwencją tych działań w skórze właściwej jest stymulacja komórek tkanki łącznej – fibroblastów do produkcji kolagenu, a także produkcja elastyny, kwasu hialuronowego, proteoglikanów i nowych naczyń krwionośnych . Te wszystkie procesy składają się na zwiększenie wytrzymałości i elastyczności komórek, dając wyraźną poprawę jędrności, gęstości i odmłodzenia skóry.

więcej o zabiegu możesz przeczytać na naszej stronie Kliniki Beauty w zakładce MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA DERMAPEN

 

zabiegi na twarz

 

Ostatnim punktem w letnich terapiach kosmetycznych są zabiegi antyoksydacyjne

Takie, które w znaczący sposób wpływają na redukcję wolnych rodników. Są to głównie zabiegi z zakresu kosmetyki białej, czyli takiej gdzie substancje aktywne aplikujemy na skórę bez przerwania jej ciągłości. Do tej grupy zaliczamy zabiegi z wykorzystaniem witaminy A,E,C, rosweratrolu, glutationu, kwasu ferulowego, wyciągów roślinnych, koenzymu Q10, likopenu. Bardziej zaawansowanym zabiegiem antyoksydacyjnym może okazać się mezoterapia igłowa, oczywiście przy doborze odpowiedniego koktajlu. Polega ona na śródskórnym wstrzyknięciu preparatu na tzw grudkę, która po upływie określonego czasu się wchłania Mamy wtedy pewność, że wszystkie substancje czynne znalazły się w głębszych warstwach skóry, gdzie mają najistotniejsze znaczenie.

 

Autor: Aleksandra Markiel kosmetolog w Klinice Beauty

 

 

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

I accept the Privacy Policy